Palga maksmine on ettevõtte oluline osa ning korrektne lähenemine on hädavajalik nii töötaja kui ka ettevõtte jaoks. Siin on 4 lihtsat sammu, mis aitavad sul palga maksmisega edukalt hakkama saada:

1. Koosta Töö- või Võlaõigusleping: Töötamise aluseks on alati leping, mis peab täpselt peegeldama tegelikku töösuhet. Võid valida töö-, käsundus- või töövõtulepingu vahel. Siiski tuleb meeles pidada mõningaid olulisi punkte:

  • Lepingu pooled: üks teeb tööd teise heaks.
  • Lepingu tähtaeg: võib olla tähtajaline või tähtajatu.
  • Registreerimine: Maksu ja Tolliameti Töötamise registris.
  • Maksustamine: töö-, käsundus- ja töövõtulepingutel on maksustamisel samad tingimused.
  • Siit saad täpsemalt lugeda, mis erinevused on töö-, käsundus- ja töövõtulepingutel: www.ti.ee

2. Registreeri Töötamine Maksuameti Töötamise Registris: Logi sisse emta.ee lehele, minge sektsiooni “Registrid ja päringud”, seejärel “Töötamise registreerimine” ning lisa uus töötamine. Sisesta töötaja isikukood, töötamise algus ja lõpp, töökoha aadress ja ametinimetus ning kinnita registreerimine.

3. Tee Palga Väljamakse ja Arvesta Maksud: Tee pangast ülekanne, märkides selgitusse “töötasu” ja perioodi, mille eest palka makstakse. Palgakalkulaator on abiks maksude arvutamiseks, kuid pea meeles maksude erisusi.

4. Esita TSD ja Tasu Maksud: Kui maksad augustis palka, tuleb maksud deklareerida ja tasuda hiljemalt septembrikuu 10. kuupäevaks. TSD esitamisel võid kasutada raamatupidaja abi või järgida Maksuameti juhendeid.

Ära Unusta Olulist! Palga korrektne maksmine ja deklareerimine on hädavajalik, et tagada sujuv suhe töötajatega ning vältida võimalikke probleeme. Kui soovid rohkem teada või vajad tuge palga maksmisega seotud teemades, võta julgelt ühendust.

 

Artikkel on koostatud 31.08.2023

(Märkus: Antud artikkel on informatiivne ning ei asenda professionaalset õigus- või finantsnõustamist.)

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga