Maksuvaba hüvitis

Sõidupäeviku alusel saab hüvitada töösõite kuni 30 senti kilomeetri kohta, kuid mitte rohkem kui 335 eurot ühes kalendrikuus tehtud sõitude eest. Piirmäärasid ületav hüvitise summa loetakse erisoodustuseks. Kui kalendrikuu kohta tuleb arvestusliku hüvitise summa suurem kui piirmäär, arvestatakse erisoodustus iga kuu kohta eraldi ja erisoodustus tuleb deklareerida selles kuus, millal hüvitise väljamaksmine toimus.

Füüsiline isik võib arvestuse olemasolu korral saada maksuvaba hüvitist ka mitmelt tööandjalt, seejuures rakendatakse 335 eurost ülempiiri iga tööandja kohta eraldi. Hüvitis sisaldab kõiki auto tavapärase kasutamisega seotud kulutusi (sh kütus, kindlustus jne), välja arvatud teenistus-, töö- võiametiülesannete täitmisel makstavat parkimistasu, see tähendab, et lisaks hüvitisele ei saa ettevõte maksuvabalt hüvitada kütust, kindlusti, rehve, autoremonti jms.

Ettevõte saab isikuliku sõiduauto kasutamise eest tasuda hüvitist töötajatele ja juhatuse liikmetele.

Hüvitist saab maksta sõiduauto (ainult M1 ja M1G-kategooria) kasutamise eest, mis ei ole tööandja omanduses ega valduses. Sõiduauto ei pea olema kasutaja isiklikus omanduses, kuid tuleb tõendada selle kasutusõigust, nt volikirja või registreerimistunnistuse koopiaga.

Juhatuse otsus

Hüvitise maksmiseks peab olema vormistatud tööandja kirjalik otsus, milles näidatakse hüvitist saava isiku andmed, hüvitise suurus ja sõidu kuupäev või periood, mille jooksul tehtud sõite hüvitatakse. Kirjalikule otsusele lisatakse sõiduauto kasutamisõigust tõendava dokumendi koopia. Otsuse võib teha ka pikema perioodi kohta kui üks kalendrikuu.

Hüvitise deklareerimine

Ettevõttel, kes on kalendriaasta jooksul teinud füüsilisele isikule auto kasutamise eest hüvitise väljamakseid, on kohustatud järgneva aasta 1. veebruariks esitama deklaratsiooni INF 14.

Vormi INF 14 esitamiseks:

  • sisenege e-MTAsse
  • valige rubriik „Aruanded” ning valige loetelust „INF 14″
  • deklaratsioonide loetelu lehel vajutage nupule „Lisa uus deklaratsioon“
  • valige „IV kvartal”.

Vormil INF 14 deklareeritakse hüvitise summad koos piirmäära ületava osaga.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga